Szegedre és Budapestre látogat Pablo Toribio Pérez, Martin Seidel ‘Origo et fundamenta religionis christianae’ című alapvető teológiai művének egyik kiadója

Az Szegedi Tudományegyetem Magyar Irodalmi Tanszéke és az MTA-ELTE Humanizmus Kelet-Közép-Európában Lendület Kutatócsoport közös meghívására Szegedre és Budapestre látogat Pablo Toribio Pérez (Centro de Ciencias Humanas y Sociales, Instituto de Lenguas y Culturas del Mediterráneo y Oriente Próximo, Departamento de Estudios Griegos y Latinos), Martin Seidel ‘Origo et fundamenta religionis christianae’ című alapvető teológiai művének egyik kiadója. Seidel jelentős hatással volt az 1620-as években Péchi Simonra és az erdélyi szombatos mozgalomra.

Szegedi előadásaira előadásaira minden érdeklődőt várunk a
Sík Sándor irodalmi olvasóba:

2018. február 5. hétfő 18 óra:

Christoph Sand and Benedykt Wiszowaty: posthumous conversations on ancient heretics (a késő 17. századi antitrinitárius historiográfia korai egyháztörténeti reflexiói)

2018. február 6. kedd 18 óra:

Seidel’s Origo: a paradoxical way into the Radical Enlightenment
címmel Martin Seidel Origo et fundamenta religionis christianae c. művének kiadójaként a szöveg eszmetörténeti jelentőségéről tart előadást.

2018. február 7. szerda 18 óra:

The antitrinitarianism of Isaac Newton’s General Scholium reconsidered címmel Newton latin kéziratát mutatja be.

2018. február 8-án Budapesten tartunk kötetbemutatót és előadást, melynek pontos helyét és időpontját hamarosan közöljük.

MTA - ELTE Humanism in East Central Europe fényképe.